Renowacja starych drzwi – Jak zrobić?

Renowacja starych drzwi

Stare, drewniane, dwuskrzydłowe drzwi w mieszkaniu w wiekowej kamienicy to nie lada wyzwanie dla każdego mężczyzny, który podjąłby się próby ich renowacji. Zadanie to wymaga bowiem poświęcenia mnóstwa czasu i energii, na dodatek stanowi doskonałą próbę cierpliwości. Jednak warto spróbować się zmierzyć z takim wyzwaniem. Efekty mogą być olśniewające.

Renowacja Drzwi – krok pierwszy

Przez lata drzwi były wielokrotnie malowane. Warstwa różnego rodzaju farb jest więc dosyć gruba. Pracę przy renowacji zaczynamy więc od usunięcia farby. Na tym etapie prac używamy opalarki i szpachelki. Pamiętać należy o odpowiednim wietrzeniu pomieszczenia, w którym działamy. Podgrzewana przez opalarkę farba wydziela bowiem szkodliwe substancje.

Szlifowanie drzwi – krok drugi

Kiedy już pozbyliśmy się farby przystępujemy do szlifowania powierzchni starych drzwi. Używamy do tego głównie szlifierki. W trudniej dostępnych miejscach, rantach, narożnikach możemy używać rożnego rodzaju skrobaków. Część prac wykonujemy również ręcznie z użyciem papieru ściernego. Warto również nieco czasu poświecić na wybór papieru o odpowiedniej granulacji. Pozwoli to uniknąć niepożądanego uszkodzenia szlifowanej powierzchni.

Malowanie starych drzwi – ostatni krok!

Kiedy już nasze drzwi są oszlifowane powinniśmy je pomalować. Najlepiej zastosować różnego rodzaju farby do drewna, tzw. bejce. Stare drzwi zostaną odpowiednio zabezpieczone i zyskają wspaniały wygląd podkreślony widocznymi słojami. Natomiast klamki i zawiasy można odświeżyć specjalnymi farbami do elementów metalowych.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*