Garaż

Narzędziowy niezbędnik każdego mężczyzny

• Bookmarks: 12 • Comments: 7


Kim byłby kominiarz bez drabiny lub hydraulik bez sprężyny? Jakie narzędzia powinien mieć każdy współczesny mężczyzna żeby poradzić sobie nawet w trudnej sytuacji?
Śrubokręty, czyli wkrętaki to podstawa. Przynajmniej cztery: dwa płaskie i dwa krzyżowe. Najlepiej jednak zainwestować w zestaw śrubokrętów, gdyż wszędzie możemy trafić na śruby, które trzeba wkręcić, wykręcić lub tylko dokręcić.
Młotek służy do zadań specjalnych. Ile razy chcemy coś przybić czy odbić i sięgamy po tłuczek do mięsa? Zdarza się? Na pewno się zdarzyło. Młotek stoi więc na drugim miejscu listy narzędzi niezbędnych w gospodarstwie domowym prawdziwego mężczyzny. Jeśli nie wiemy, co zażyczyć sobie od teściowej na urodziny, to wybierzmy młotek gumowy. Zawsze się przyda obok metalowego.
Kombinerki duże i małe powinny należeć do podstawowego wyposażenia małego warsztatu domowego. Bardziej zaawansowanym majsterkowiczom mogą się przydać też szczypce, obcęgi, obcinaczki i ściągacze izolacji.
Miarka centymetrowa i miarka zwijana oraz poziomnica są w zasadzie podstawowym narzędziem pracy podczas układania glazury lub innych prac wykończeniowych. Poziomnica pomoże nam również powiesić obrazy na ścianie.
Nożyk introligatorski pomoże podczas prawie każdej pracy remontowo-naprawczej. Podczas tapetowania jest wręcz niezbędny.
Zestaw kluczy płaskich do wkręcania i wykręcania śrub z łbem sześciokątnym to inwestycja, którą warto poczynić. Taki zestaw kluczy bardzo ułatwi życie.
Wiertarka i zestaw wierteł sprawi, że poradzimy sobie z każdym remontem w naszych czterech ścianach. Pamiętajmy jednak, że wiertła są do betonu, do drewna i do metalu, więc i w tym wypadku warto zainwestować w zestaw.

comments icon7 comments
7 notes
1 view
bookmark icon

7 thoughts on “Narzędziowy niezbędnik każdego mężczyzny

    Write a comment...

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Oldest
    Newest
    Most Upvoted