Strona 1 z 1

Uzależnienie od alkoholu

: 31 lip 2019, 15:52
autor: Robinn
Niestety mało kto się przyznaje do uzależnienia od alkoholu. Raczej to inni widzą problem i zastanawiaja sie jak pomóc. Ja jestem w takiej sytuacji bo chce pomoc bliskiej mi osobie. Wydaje mi się, ze tutaj http://patromed.pl/ będą mogli mu pomóc, tylko jak go przekonać by chciał się zgłosić po pomoc ?

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 17 sie 2019, 7:36
autor: amandzia
Niestety tak to bywa, że osoba uzależniona od alkoholu nigdy nie przyzna się do tego, że jest alkoholikiem. Jedynym rozwiązaniem to umówić się na spotkanie z terapeutą Lub wybrać się też do ośrodka leczenie uzależnień, aby ktoś z nim rozmawiał. Pierwsza myśl, jaka mi przyszła, jeśli chodzi o ośrodek to warto wybrać się do ośrodka Wiosenna.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 04 lis 2019, 16:48
autor: Bercia
Oj nie jest łatwo z osobami, które są uzależnione. Najgorsze jest to, że upierają się przy swoim, iż nie potrzebują żadnej pomocy. Po prostu przestają się kontrolować i nie potrafią już nad tym zapanować. My w rodzinie mamy takiego wujka, który od wielu lat jest w nałogu. Po długim czasie zgodził się na terapię w Ośrodku Terapii Uzależnień Nefo. To bardzo dobry krok z jego strony i musimy go wspierać, aby się nie wycofał.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 22 lis 2019, 8:48
autor: rmen
Doskonale wiem, co to znaczy uzależnienie od alkoholu, bo moja mama od dawna pije i nie chce się leczyć. Oczywiście teraz już mnie to mniej interesuje, bo się przecież wyprowadziłam, ale jednak mnie to nadal trochę męczy. Pokazałam jej ostatnio ten Ranking Ośrodków Terapii , w którym mogłybyśmy znaleźć pomoc, to się na mnie obraziła. Czy ja mogę ją jednak jakoś skłonić do leczenia?

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 25 lis 2019, 8:58
autor: inaka
Zmusić można chyba tylko poprzez ubezwłasnowolnienie. Ale to nie jest droga. Próbuj namawiać ją na jakiś dobry ośrodek - pokazuj, prezentuj. Może się w końcu zdecyduje. To miejsce jej pokaż https://klinikakuznia.pl/o-klinice/ . Z tego co wiem to pomogli już wielu pacjentom.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 16 gru 2019, 23:48
autor: Ardi
Jesli chodzi o takie choroby uzależnieniowe jak np alkoholizm to wiadomo - ciezka sprawa.Warto sięgnąć po profesjonalną opiekę bez względu na rodzaj uzależnienia. Prywatna klinika Medox od wielu lat z sukcesem rozwiązuje wszelkie takie problemy i można np u nich wybrać się na leczenie alkoholizmu Warto dbać o siebie i swoje zdrowie bo mamy je tylko jedno

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 24 mar 2020, 19:18
autor: mateo89
Ciężki temat tak samo ciężko wyjść z takiego uzależnienia. Dobrze jak taka osoba uzyska fachowa pomoc, trafi do dobrego ośrodka. Mojemu bratu na szczęście pomogli w ośrodku Tratwa w Wiśle bardzo dobrzy terapeuci, może dlatego, że są tu terapeutami osoby które wyszły z uzależnienia...jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc https://leczenieuzaleznien.com

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 31 mar 2020, 22:33
autor: tomasz901
del

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 05 maja 2020, 8:02
autor: Kuba77
Zgadzam się z tobą w 100%. Niestety ciężko będzie przekonać go do odwyku. Polecam zadzwoni tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/cennik/ oferują oni świetną fachowa pomoc. Mój przyjaciel dzieki nim wyszedł na prosta i poukładał sobie życie. Trzymam kciuki, że uda ci się go nakłonić do leczenia :D

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 26 maja 2020, 8:13
autor: tomasz901
Niestety prawda jest taka, że walka ze wszelkiego typu uzależnieniami to bardzo duże wyzwanie. W związku z czym bez względu na to, czy chodzi tutaj o problem z alkoholem, czy też lekami, warto sięgnąć po pomoc https://psychoterapiacotam.pl/dla-kogo/ ... leznienia/ Możemy tutaj bowiem liczyć zarówno na profesjonalne podejście, jak i ogromną wiedzę, co może przynieść efekt w postaci uwolnienia się od nałogu.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 27 maja 2020, 21:01
autor: Lidia
Uzależnienie od alkoholu to bardzo ciężki temat, który może ciągnąć się latami. Wiem, bo mój ojciec miał taki problem. Po długich błaganiach rodziny w końcu zdecydował się na wszycie esperalu. Poczytał o tym rozwiązaniu tutaj: https://www.esperal.edu.pl/krakow/ i właśnie wtedy podjął tę trudną decyzję. Polecam, bo w końcu cała rodzina odetchnęła z ulgą.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 29 maja 2020, 9:47
autor: barbar
Zbyt częste spożywanie alkoholu ma zły wpływ na stan ogólny zdrowia, prowadzi do wypłukania soli mineralnych i ważnych dla zdrowia witamin. Jak można przeczytać na https://zdrowietak.pl/porady/czy-mozna- ... -domu.html detoks alkoholowy można przejść także w domu. Nie tylko w profesjonalnej klinice. Myślę, że warto skorzystać z takiej możliwości i dzięki temu zacząć na poważnie działać jeśli chodzi o leczenie uzależnienia.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 02 lip 2020, 14:59
autor: kolo1123
rmen pisze: 22 lis 2019, 8:48 Doskonale wiem, co to znaczy uzależnienie od alkoholu, bo moja mama od dawna pije i nie chce się leczyć. Oczywiście teraz już mnie to mniej interesuje, bo się przecież wyprowadziłam, ale jednak mnie to nadal trochę męczy. Pokazałam jej ostatnio ten Ranking Ośrodków Terapii , w którym mogłybyśmy znaleźć pomoc, to się na mnie obraziła. Czy ja mogę ją jednak jakoś skłonić do leczenia?
Myślę, że warto zacząć od jakiegoś dobrego detoksu i odtruwania organizmu. na tym rankingu jest wiele dobrych ośrodków, ja tam znalazłem Detoks Fenix i jestem mega zadowolony. Sprawdźcie ofertę, warto zawalczyć o swoje życie!

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 17 lip 2020, 11:33
autor: coco
Choć nie chciałabym, to jednak doskonale wiem, jak działa to uzależnienie i lepiej się trzymać od niego z daleka. Moja mama piła od kiedy pamiętam, nawet będąc z siostrą w ciąży. I nadal pije, a ja nie mogę sobie już z nią poradzić. W Forest mogliby przeprowadzić jej terapię, ale nie wiem, jak ją nakłonić. Spacery i basen w obiekcie jej nie interesuje.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 28 lip 2020, 22:00
autor: WitoldZmywar
Jeżeli uzależniony sam nie zrozumie swojego problemu to nie ma siły na świecie która mu pomoże

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 09 wrz 2020, 21:15
autor: Ardi
. Grunt to miec sile i motywacje do tego aby sie zmienic. Warto szukac pomocy z zewnatrz. Mojemu bratu pomogla klinika z okolic Warszawy - Medox https://medox.org.pl . Chodzi ciagle na leczenie ale widze ze juz nawet mu sie polepsza

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 05 paź 2020, 12:52
autor: ślimak
zawsze pomóc z psychologiem czy też terapeutą może pomóc wyjść z uzależnienia. niekiedy trzeba zdecydować się na ośrodek leczenia uzależnień. wiele ludzi boryka się z problemem alkoholowym i nie przyznaje się do nałogu ale znam osobę która po jakimś czasie uświadomiła sobie swój problem i zapytała się do ośrodka Wiosenna.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 11 paź 2020, 15:46
autor: amiśka
Uzależnienie jest naprawdę dużym problemem i to nie tylko dla osoby, która jest uzależniona, ale również od jej rodziny. Tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ma ... lkoholowe/ można sobie poczytać o majaczeniu alkoholowym, ale nie tylko. Macie tam blog, na którym jest wiele ciekawych i praktycznych informacji na temat właśnie uzależnienia i leczenia. Warto się tam na spokojnie rozejrzeć.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 21 paź 2020, 13:57
autor: Łukasz
Taka terapia to ważna rzecz i wielu osobom pomogła. Myślę że warto wybrać się do https://twoj-detoks.pl/osrodek-leczenia ... -warszawa/ tutaj profesjonaliści organizują takie terapie grupowe i inne więc warto tam się pojawić jeśli mamy problem z uzależnieniem .

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 03 gru 2020, 10:38
autor: Gieraś
Alkoholizm to nie rak, można z tego wyjść, ale trzeba naprawdę chcieć. Pierwszy krok to przyznać się przed samym sobą, że ma się problem, drugi skorzystać z pomocy profesjonalistów. Ośrodek terapii Forest posiada zespół najlepszych terapeutów, którym naprawdę zależy. Z odpowiednią terapią ma się najlepszą szansę na wyleczenie.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 04 gru 2020, 18:59
autor: rita32
Chyba każdy z nas ma związek z chorobą alkoholową, bo dotyczy ona niemal każdego, pośrednio lub bezpośrednio. W takim wypadku trzeba pomóc choremu. Należy wybrać ośrodek do leczenie uzależnień. Ja znalazłam ich https://medi-life.pl/konstancin/osrodek ... zaleznien/ . Dla nich równie ważna jest psychoterapia i odtrucie. Przed przyjęciem uzależnionego na terapię przeprowadzają dokładny wywiad, żeby dobrać odpowiednie leczenie.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 12 gru 2020, 23:29
autor: Lidia
Zapoznajcie się jak leczyć alkoholizm za pomocą wszywki esperal w Bydgoszczy. To proces terapii awersyjnej / niezwykle skuteczniej metody ;)

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 19 gru 2020, 22:43
autor: Maniś
No ale wcześniej mimo wszystko spróbować dobrej terapii. Znam osobę, której Terapie Tu i Teraz w Krakowie https://www.alkoholizm.org.pl a właściwie osoby tam pracujące, naprawdę pomogli.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 15 sty 2021, 18:08
autor: Kwaśny
Uzależnienie od alkoholu to problem psychologiczny, zdałem sobie z tego sprawę, gdy przełamałem się i zwróciłem po raz pierwszy w życiu do psychologa. Uświadomił mnie w tym psychoterapeuta ze Śródmieścia w Warszawie dając mi tym samym szansę na wyjście z nałogu. Teraz mogę się chwalić tym, że od 1,5 roku nie wypiłem ani grama alkoholu i dobrze mi z tym.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 31 sty 2021, 22:54
autor: TomekŚ
Podstawą jest zawsze prawdziwa chęć uporania się z nałogiem, bez tego nic nie wskóramy, przyznanie się i chęć walki musi być. Zresztą odsyłam was do artykułu na ten temat https://www.otopsychologia.pl/artykul/j ... onej-99977 Dowiecie się tu przydatnych rzeczy na temat tego, jak pomóc osobie uzależnionej.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 07 lut 2021, 20:45
autor: staszanką
a słyszeliście o teście baltimorskim ? jest to test który poprzez kilka prostych pytań jest w stanie stwierdzić czy mogą u nas występować problemy z alkoholem, polecam sobie zrobić i sprawdzić wynik, wszystko znajdziecie tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/test-baltimorski/

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 02 mar 2021, 11:58
autor: Gaweł
Tutaj jest fajnie opisane w zastosowaniu psychologii i terapii w leczeniu alkoholizmu.
  • Jak przestać pić? - leczenie uzależnienia alkoholowego w Łodzi - https://www.laskonline.pl/art1613574008 ... -okolicach
  • Wykorzystanie farmakologii w leczeniu alkoholizmu - https://www.zdronet.pl/farmakologia-we- ... ,news.html
  • Czy tabletki antyalkoholowe działają? - https://www.czecho.pl/wiadomosci/32784- ... -i-anticol
  • Nowoczesne podejście w kompleksowym leczeniu alkoholizmu - http://www.wyobraznia.eu/nowoczesne-lec ... i-w-gdyni/
  • Dlaczego leczenie alkoholizmu to ciężka decyzja? - https://gwarek.com.pl/pl/651_materialy_ ... cyzja.html

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 02 mar 2021, 21:08
autor: ziółka
amandzia pisze: 17 sie 2019, 7:36 Niestety tak to bywa, że osoba uzależniona od alkoholu nigdy nie przyzna się do tego, że jest alkoholikiem.
To prawda i to nie dlatego że lubi kłamać, tylko dlatego że tak myśli. "przeciez w każdym momencie mogę przestać pić" - powiada, ale prawda jest inna. Korzystanie z pomocy profesjonalnych ośrodków jak https://odtruwaniewarszawa.pl/odtrucie- ... azowiecki/ jest pierwszym krokiem który należy zrobić by wyjść z nałogu, tu po tym jak alkoholik zrozumie że problem jest poważny

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 08 mar 2021, 10:32
autor: Paweł79
U mnie kluczową rolę odegrała terapia uzależnień we Wrocławiu. Dzięki temu jestem w stanie radzić sobie z problemem, leczenie nie jest łatwe, jednak ze wsparciem rodziny i terapeuty, udało się pokonać alkoholizm. Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie, że ma się problem. Niestety praca i mnóstwo stresu nie wpływa pozytywnie na samopoczucie i wiele osób wpada w różne nałogi.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 08 mar 2021, 12:23
autor: Kękę
właśnie przeczytałem artykuł o tym jak alkohol wpływa na nasz organizm... wiecie, ze spożywanie alkoholu może doprowadzić do cukrzycy? ;o sam się zdziwiłem, ze jego moc jest aż tak szkodliwa... https://www.netlekarz.pl/cukrzyca-a-pic ... -cukrzycy/

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 10 mar 2021, 16:23
autor: maciuś0303
Najważniejsze to znaleźć porządne miejsce gdzie się konkretnie zajmą tobą i twoim uzależnieniem. Od siebie mogę polecić ośrodek https://drogadodomu.info/leczenie-alkoholizmu/ gdzie dostałem pomoc, której potrzebowałem. Droga do trzeźwości nie jest łatwa, ale z odpowiednią pomocą może się udać.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 25 mar 2021, 11:52
autor: Malaś
W Warszawie polecić mogę centrum, które pomaga w walce z alkoholizmem, https://www.medycznydetox.pl Mają bardzo dobrych specjalistów, którzy za pomocą różnych metod pomogli mojemu szwagrowi wyjść z tego bagna jakie sobie zgotował przez picie. Już przeszło 3 lata nie ruszył ani kropelki alkoholu.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 10 kwie 2021, 1:03
autor: Kuba77
Witam,co sądzicie o tym,aby zainteresowsc sie tematem alkoholizmu? Jestem pedagogiem i zdarza sie,ze mam w szkole dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Jak je zrozumiec? https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/wa ... -marskosci Prosze o opinie i rady.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 26 kwie 2021, 21:34
autor: joriś
Znam sprawę. Mi pomógł prywatny ośrodek leczenia uzależnień koło Ustronia https://szansanawolnosc.pl/terapie/ Macie tam badania i konsultacje lekarskie, zajęcia terapeutyczne i terapię indywidualną. W 100 % to profesjonalny ośrodek, skutecznie działają.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 21 maja 2021, 12:21
autor: indoń
Jestem uzależniony od alkoholu, nie jest to coś, czym się chwalę, ale przyznałem się do problemu i walczę z tą chorobą. Chodzę na terapię do System Med, to ośrodek leczenia uzależnień https://www.systemmed.pl/choroba-alkoholowa-alkoholizm/ w Morawicy. Tam mam świetnie zorganizowaną pomoc, terapia jest skuteczna, chociaż na początku byłem przekonany, że nic mi nie pomoże i dalej będę pił. Obecnie jestem trzeźwy, alkohol kusi, ale nie tak bardzo, trzymajcie za mnie kciuki. Ośrodek szczerze polecam.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 26 maja 2021, 15:13
autor: patrycjaś12_02
Mało kto się przyznaje, że jest alkoholikiem. Najlepszym wyjściem jest podjąć się leczenia w ośrodku terapii uzależnień, w którym każdy jest równy i nikt nikogo nie ocenia. W ośrodku https://wakeup24.pl/ personel jest świetnie wykwalifikowany i podchodzi indywidualnie do każdej osoby. Warto się zastanowić nad tą drogą leczenia. Polecam z własnego doświadczenia.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 31 maja 2021, 17:45
autor: Szawoń
Jeśli chodzi o leczenie uzależnień alkoholowych to w mojej rodzinie dobrze sprawdził się ośrodek Achilles w Gdańsku https://www.stopacukrzycowa.com.pl/oferta/odwyk W ich terapii odwykowej stosowane są metody psychologiczne jak i farmakoterapia, oferują też wyjazdową pomoc lekarską, EKG w domu chorego no i macie tam także E-wizytę, czyli porady online. Jak widzicie kompleksowo działają a ja dodam, że skutecznie, pomogli mojemu bratu, ja jestem o nich dobrej opinii.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 02 cze 2021, 18:16
autor: kicuuś
Pod wpływem alkoholu możesz zrobić nieświadomie komuś krzywdę, niestety to przydarzyło się w mojej rodzinie. Tata uderzył moją mamę po pijaku. Zastanawiam się nad umieszczeniem go w Ośrodku terapii uzależnień Nefo, ale nie wiem czy wyrazi na to zgodę. Macie jakieś pomysły aby go przekonać?

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 02 cze 2021, 20:09
autor: kaśka98
To jak trudnym uzależnieniem jest alkoholizm wiedzą osoby, które wygrały walkę z nałogiem oraz te, które były wsparciem dla chorych. Nie bez powodu mówi się, że alkoholizm jest chorobą XXI wieku. Nawet w swoim otoczeniu spotykam osoby, które nadużywają napojów wyskokowych, choć nie dostrzegają w tym żadnego problemu. Wydaję mi się, że gdyby nie zaszycie alkoholowe w Oleśnicy, któremu poddał się mój znajomy, jego losy potoczyłyby się zupełnie inaczej. Trzeba walczyć o naszych bliskich i pomagać im za wszelką cenę pokonać nałóg.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 12 cze 2021, 12:56
autor: uzależnienie32
Fototapety na wymiar znajdziecie na fototapeta na wymiar to super sklep który oferuje tapety na ściany w atrakcyjnych cenach. Polecam bardzo dla ciebie jeśli szukasz odmiany swojego mieszkania albo dopiero szukasz nowego mieszkania. Nowe mieszkanie bardzo łatwo udekorować jeśli znajdziesz fajną tapetę na tej stronie.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 22 cze 2021, 18:09
autor: Grześkowy
Cześć! W tym roku zaprosiłem sąsiada na imieniny. Było miło i wesoło, alkohol poprawiał stan upojenia. Następnego dnia mój sąsiad poczuł mocno skutki zatrucia alkoholem, ból głowy to było za mało. W internecie znalazłem dla niego ośrodek dla uzależnionych Forest. Po powrocie sąsiad podziękował mi i powiedział, że dawno nie czuł się tak znakomicie. Polecam ten ośrodek!

pręt fi 10 cena

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 03 lip 2021, 0:32
autor: Kuba77
Alkoholizm może przybierać różne oblicza, ale czy picie w weekendy jest uzależnieniem? Przecież osoby takie nie piją codziennie, nie zaniedbują obowiązków i normalnie funkcjonują w społeczeństwie. Picie alkoholu ograniczają tylko do weekendów i sięgają po trunek tylko w czasie wolnym. Alkoholik weekendowy tak bardzo odbiega od typowego obrazu choroby alkoholowej, że pojawia się pytanie, czy picie co weekend to alkoholizm? Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/we ... alkoholik/ Polecam się zapoznać.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 23 lip 2021, 11:08
autor: weźm
Jestem uzależniony od alkoholu, ale jestem też trzeźwy od prawie dwóch lat. Wszystko zawdzięczam mojej rodzinie i temu, że poszedłem na leczenie. Odtrucie i terapia w ośrodku terapii Madarvit https://madarvit.pl/odtrucie-alkoholowe/ w Chrząstowicach koło Opola, było tym, co zmieniło moje życie. Dzięki zgłoszeniu się do nich wytrzeźwiałem i zmieniłem swoje nastawienie. Było mi ciężko, tu nawet nie ma co koloryzować, pierwsze tygodnie były straszne, ale musiałem je przeżyć, żeby teraz wyjść na prostą.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 24 lip 2021, 0:12
autor: Oleńczuk
Skoro jesteście w tak ciężkiej sytuacji, to powinniście przede wszystkim zadbać o to, by jak najlepiej poradzić sobie w kontekście wychodzenia z nałogu. Jeśli nie zadbacie o tego typu kwestie, to możecie mieć naprawdę spory problem. Właśnie dlatego już teraz skontaktujcie się z https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ i sami przekonajcie się, że z ich pomocą będzie Wam zdecydowanie prościej stanąć na nogach.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 27 lip 2021, 11:26
autor: Karoluś18
Grześkowy pisze: 22 cze 2021, 18:09 Cześć! W tym roku zaprosiłem sąsiada na imieniny. Było miło i wesoło, alkohol poprawiał stan upojenia. Następnego dnia mój sąsiad poczuł mocno skutki zatrucia alkoholem, ból głowy to było za mało. W internecie znalazłem dla niego ośrodek dla uzależnionych Forest. Po powrocie sąsiad podziękował mi i powiedział, że dawno nie czuł się tak znakomicie. Polecam ten ośrodek!
Picie alkoholu jest po prostu szkodliwe i nie powinno się pić. W końcu można się bawić również bez alkoholu.
___
wszywka alkoholowa szczecin

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 28 lip 2021, 9:58
autor: małgorzata88
W walce z uzależnieniem przydatna może być pomoc psychologa. Dlatego właśnie warto rozważyć terapię uzależnień. Na przykład w Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ .

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 29 lip 2021, 12:32
autor: Oleńczuk
Pewnie, że tak. Chodzi w końcu o to, byście zawsze stawiali na jak najlepsze rozwiązania w kontekście Waszego samopoczucia. Jeśli zmagacie się z ciężkimi kacami, to powinniście przede wszystkim zaopatrzyć się w takie środki jak https://ktomalek.pl/srodki-na-kaca/k-104/1 To bardzo ważny aspekt, dlatego tez koniecznie się z tym tematem zapoznajcie.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 30 lip 2021, 9:47
autor: rókko
Oleńczuk pisze: 29 lip 2021, 12:32 Pewnie, że tak. Chodzi w końcu o to, byście zawsze stawiali na jak najlepsze rozwiązania w kontekście Waszego samopoczucia. Jeśli zmagacie się z ciężkimi kacami, to powinniście przede wszystkim zaopatrzyć się w takie środki jak https://ktomalek.pl/srodki-na-kaca/k-104/1 To bardzo ważny aspekt, dlatego tez koniecznie się z tym tematem zapoznajcie.
To się niestety zdarza, ale nie powinniśmy się poddawać. W zasadzie to produkty cbd https://cannabilove.pl/ mogą pomóc na uspokojenie wtedy. Jednak kaca nie wyleczą;p .

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 29 sie 2021, 20:48
autor: Miłosz
Moim zdaniem, najlepsze co możemy zasugerować osobie uzależnionej od alkoholu to tzw. wszywka alkoholowa. Esperal jest lekiem, który hamuje w znacznym stopniu rozkład alkoholu przez wątrobę. W ten sposób po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu pojawiają się uciążliwe objawy, przypominające ciężkie zatrucie alkoholowe. Z resztą tutaj, znajdziecie wiele cennych informacji odnośnie zaszycia: https://esperalkatowice.pl/esperal-biel ... -oswiecim/. Ponadto, specjaliści twierdzą, że posługiwanie się jedynie wszywką alkoholową w walce z nałogiem może być bardzo zgubne. Warto więc także dołączyć do tego uczęszczanie na terapię.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 12 wrz 2021, 19:11
autor: ifunia
Ja mam ten etap za sobą w życiu, gdzie zarzekałam się dla rodziny, że nie pije, że panuję nad tym, a jednak każdego dnia coś tam było. Udałam się więc do centrum medycznego Damiana, gdzie miałam skuteczne terapie z psychologiem. Nie ma sensu pisanie jak to przebiegało, bo u każdego to kwestia indywidualna, ale grunt, że pomogli.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 07 paź 2021, 9:19
autor: Boguś78
Od razu powiem, że alkoholizm jest najgorszą rzeczą jaka może sie przytrafić. Alkohol niszczy zdrowie, relacje rodzinne, wszystkie plany i marzenia i nierzadko również prowadzi do bankructwa. Według mnie, najlepszym wyborem, żeby nie poddać się uzależnieniu, jest zgłoszenie się do odpowiednich klinik leczenia uzależnień. Od siebie polecam Ośrodek Borowik, ponieważ wiem, że pracują tam prawdziwi specjaliści, z ogromną wiedza jak i doświadczenie, które później przekłada się na prace z pacjentem. Przejrzyjcie sobie ich ofertę w wolnej chwili. Warto zawalczyć o swoje życie.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 08 paź 2021, 13:01
autor: Boguś
Uzależnienie od alkoholu to najgorsza rzecz, jaka może sie przytrafić człowiekowi. Gdy alkohol przejmie kontrolę nad życiem, to ciężko później przejąć ster. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzi się Ośrodek Krajna, w którym oferują profesjonalną pomoc w zakresie leczenia uzależnień. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 19 paź 2021, 12:57
autor: kitols
Do poczytania - http://poradnia-uzaleznien.pl/
Z tym na spokojnie można sobie poradzić i nie są potrzebne żadne cuda, ale bardziej ochota takiej osoby do realizacji celów.
Niczego się nie zrobi z dnia na dzień, potrzebny jest czas, ale docelowo sukces jest do zrobienia.
U każdego ten problem wygląda inaczej, ale też w każdym przypadku można się z tego po prostu pozbierać.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 24 lis 2021, 22:29
autor: Olka
Ja też ze swojej strony najbardziej polecałabym zastanowić się nad wspomnianą już kilkukrotnie wszywką alkoholową. Warto jednak pamiętać, że wszywka alkoholowa nie sprawi nagłego, wręcz magicznego zaniku choroby alkoholowej. Jest to środek pomocniczy, który bez odpowiedniej pomocy i pracy terapeutycznej nie spowoduje zaniku głodu alkoholowego. Znam osobę, która poddała się zabiegowi wszycia Esperalu w Katowicach. Dodatkowo, zapisała się na terapię. Dzięki temu przestała pić.

Re: Uzależnienie od alkoholu

: 06 maja 2022, 15:53
autor: Klęczak3
Z mojego doświadczenia wynika, że najtrudniej jest namówić osobę uzależnioną do leczenia. Jeśli w końcu się zgodzi to najlepszym wyjściem będzie skontaktować się w tej sprawie z Medi Life. Tam pracują psychiatrzy i psychoterapeuci z wielkim zaangażowaniem i doświadczeniem i wspierają osoby w nałogu. Pacjenci tam naprawdę są pod dobrą opieką i nie ma się o co martwić. A jak nie ma potrzeby to nawet nie wysyłają do ośrodka tylko leczą w poradni uzależnień na miejscu :)