Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Inne tematy.
Awatar użytkownika
ona-
Posty: 57
Rejestracja: 09 paź 2019, 12:01

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: ona- »

Dla każdego rodzica najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo dziecka. Z myślą o tym stworzono wyjątkowe urządzenie pasy Smart Kid Belt które zapewnią naszemu dziecku bezpieczną jazdę samochodem. Jest to alternatywa dla fotelika dziecięcego. Aby potwierdzić jego działanie możemy sprawdzić testy na tej stronie https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/ . Możemy go trzymać w każdym samochodzie, plecaku czy torebce. Idealnie też sprawdzi się w taksówce i na wycieczce szkolnej.
Awatar użytkownika
rocky
Posty: 157
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:44

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: rocky »

tez korzystamy z tego urzadzenia. Badania mowia same za siebie, skb wypada w nich naprawde dobrze :)
Awatar użytkownika
kulkakuleczka
Posty: 45
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:03

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: kulkakuleczka »

Mnie znajomi mowili o tych pasach wiec poczytalam i zdecydowalam sie kupic dla mojej mamy. Ona odbiera czasem syna i zawsze chodzili na autobus bo w taksi nie bylo fotelikow. Teraz moze wracac z nim taksowka bo pasy ma zawsze przy sobie
Awatar użytkownika
gemisia
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2020, 21:07

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: gemisia »

Mamy Smart Kid Belt, super rozwiązanie. No i bezpieczny jest, czytałam dużo na temat tego urządzenia, teraz nawet artykuł się pojawił w sieci gdzie pokazują wyniki testów dynamicznych kilku urządzeń w tym SKB właśnie https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/
Awatar użytkownika
Gamkulka
Posty: 39
Rejestracja: 31 paź 2019, 11:21

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: Gamkulka »

Nie ma żadnej alternatywy. Dziecko potrzebuje stabilizacji przy główce i po bokach a nie tylko przypięcia do pasów. Foteliki są najbezpieczniejsze i tego nie da się podważyć. Jeśli szukacie porządnego fotelika to zerknijcie sobie chociażby na ten model - fotelik joie Stages .
Konował

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: Konował »

Gamkulka pisze: ↑02 sie 2020, 0:36 Nie ma żadnej alternatywy. Dziecko potrzebuje stabilizacji przy główce i po bokach a nie tylko przypięcia do pasów. Foteliki są najbezpieczniejsze i tego nie da się podważyć. Jeśli szukacie porządnego fotelika to zerknijcie sobie chociażby na ten model - fotelik joie Stages .
Wszystko zalezy od wieku. Najmniejsze dzieci to musza być w foteliku. Najlepiej RWF. Starsze, które już wyrosły, mogą siedzieć w takim adapterze jak Smart Kid Belt. Ten system nie jest niebezpieczny, o czym świadczą atesty i testy. I to robione poza granicami kraju. System wypada całkiem dobrze. Możesz sobie przeczytać np. tutaj: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Masz tam porównanie jak zachowuje się dziecko (manekin) w foteliku, a jak w pasie. Testy porównawcze dają najepszy obraz tego, jak to wygląda. Opinia sprzedawcy bez poparcia rzetelnymi testami nie ma za bardzo sensu. Rzetelnymi, czyli takimi zrobionymi takim samym manekinem :) A nie jak to ktoś próbował zrobić test i porównać wyniki z różnych manekinów :)
kolka

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: kolka »

Konował pisze: ↑22 wrz 2021, 16:13
Gamkulka pisze: ↑02 sie 2020, 0:36 Nie ma żadnej alternatywy. Dziecko potrzebuje stabilizacji przy główce i po bokach a nie tylko przypięcia do pasów. Foteliki są najbezpieczniejsze i tego nie da się podważyć. Jeśli szukacie porządnego fotelika to zerknijcie sobie chociażby na ten model - fotelik joie Stages .
Wszystko zalezy od wieku. Najmniejsze dzieci to musza być w foteliku. Najlepiej RWF. Starsze, które już wyrosły, mogą siedzieć w takim adapterze jak Smart Kid Belt. Ten system nie jest niebezpieczny, o czym świadczą atesty i testy. I to robione poza granicami kraju. System wypada całkiem dobrze. Możesz sobie przeczytać np. tutaj: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Masz tam porównanie jak zachowuje się dziecko (manekin) w foteliku, a jak w pasie. Testy porównawcze dają najepszy obraz tego, jak to wygląda. Opinia sprzedawcy bez poparcia rzetelnymi testami nie ma za bardzo sensu. Rzetelnymi, czyli takimi zrobionymi takim samym manekinem :) A nie jak to ktoś próbował zrobić test i porównać wyniki z różnych manekinów :)
No wiadomo, ze maluszki muszą w foteliku, ale przeciez te pasy są dostosowane dla dzieci od okreslonej wagi i wzrostu
Mrówka

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: Mrówka »

Smart Kid Belt czyli pas z dwoma klamrami, który wpina się do pasów bezpieczeństwa by dopasować je do wymiarów dziecka jest przeznaczone jest do starszych dzieci z grupy wiekowej 5-12 lat (15-36kg). Jest łatwe w montażu, a do tego lekkie i małe. Mają homologacje i atesty, a testy przeprowadzone przez niezależne instytucje potwierdzają, że dbają o bezpieczną jazdę naszych dzieci w aucie. Ja zaufałam tym testom i sama ich używam jako alternatywy do fotelika co się bardzo sprawdza. Zwłaszcza podczas korzystania z taksówki czy na wyjazdach gdzie wypożyczmy auto.
celina

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: celina »

Może zamiast krytykować warto zapoznać się z opiniami i testami tego urządzanie wykonanymi przez niezależne fundacje. Smart Kid Belt jako innowacyjny produkt na rynku boryka się nie tylko z naszą niewiedzą na temat tego urządzanie ale również z nieuczciwą konkurencją i innymi podobnymi praktykami. Więcej o jego trudnym wejściu na rynek można przeczytać na brd24. Moim zdaniem warto poznawać walory wszystkich nowych rzeczy i mam nadzieję, że zła passa dla tego urządzenia minie i już niebawem będzie znane i cenione na rynku.
muszkaa

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: muszkaa »

Z tego co ja dowiedziałam się, to model MaxSpace Comfort System + https://avionaut.com/pl/foteliki/aviona ... GreyMax.01 jest teraz bardzo polecany i młodzi rodzice faktycznie kupują ten fotelik. Wszystko dlatego, że zapewnia on bezpieczeństwo dziecku, a dwa to też niebywały komfort podczas podróży. Bo fotelik zapewnia doskonałą podporę dla delikatnego ciała dziecka.
bukoo

Re: Alternatywa dla fotelika dziecięcego

Post autor: bukoo »

Dla mnie najważniejszy jest raczej tylko fotelik i trzeba przyznać, że opcji jest naprawdę całkiem sporo. Warto dobrać odpowiedniej jakości fotelik od wieku i wagi dziecka.

__
torebka pikowana
ODPOWIEDZ