Podróż z dzieckiem

Doradzamy, wyrażamy opinie, rozmawiamy. Dołącz do nas.
Stępień

Podróż z dzieckiem

Post autor: Stępień »

Planujemy wakacje z dzieckiem. Najpierw samolot, potem pewnie samochód i na miejscu. Czy jest jakaś trudność ze zdobyciem fotelika dla starszego dziecka za granicą (Włochy/Chorwacja)? Pewnie z małymi nie ma problemu ale dziecko już starsze, 3 klasa. Nie wiem jak to wygląda w innych krajach. U nas mało korzystamy z samochodu, nawet nie mamy swojego. W mieście jest blisko wszędzie i tak jest wygodniej po prostu.
OliwkĄ

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: OliwkĄ »

Najlepiej jest wypożyczyć samochód z fotelikiem odpowiednim do wzrostu i wagi dziecka. Niestety wiem z doświadczenia, że nie we wszystkich wypożyczalniach jest to możliwie wówczas warto zaopatrzyć się w alternatywne rozwiązania, które rozwiążą problem.
róża

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: róża »

Wiecie co, ja mam dwójkę małych dzieci i planujemy z mężem wybrać się do Chorwacji. Dzieciaki lubią jeździć autem, więc myślę, że woda również nie będzie im przeszkadzała. Słyszałam, że tutaj https://www.sailor.pl/pl/czartery-jachtow-w-chorwacji jest możliwość wypożyczenia jachtu i wypłynięcie nim na otwarte wody. Super sprawa, prawda?
Miłoszewski

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Miłoszewski »

OliwkĄ pisze: ↑27 lip 2021, 20:36 Najlepiej jest wypożyczyć samochód z fotelikiem odpowiednim do wzrostu i wagi dziecka. Niestety wiem z doświadczenia, że nie we wszystkich wypożyczalniach jest to możliwie wówczas warto zaopatrzyć się w alternatywne rozwiązania, które rozwiążą problem.
Alternatywa to Smart Kid Belt. Rozwiązanie z europejskim certyfikatem, więc w całej unii dopuszczony do używania. Do tego ma całkiem niezłe wyniki w testach. I macie ten plus, ze jak sobie w domu dopasujecie, to zawsze będzie ok do wzrostu dziecka. Z fotelikami to pewna loteria. Nie wiadomo co się trafi na miejscu. I w jakim stanie.
Pałka

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Pałka »

Miłoszewski pisze: ↑28 lip 2021, 20:55 Alternatywa to Smart Kid Belt. Rozwiązanie z europejskim certyfikatem, więc w całej unii dopuszczony do używania. Do tego ma całkiem niezłe wyniki w testach. I macie ten plus, ze jak sobie w domu dopasujecie, to zawsze będzie ok do wzrostu dziecka. Z fotelikami to pewna loteria. Nie wiadomo co się trafi na miejscu. I w jakim stanie.
To prawda nigdy nie wiadomo jak wyposażona w foteliki jest dana wypożyczalnia samochodów. Zabierając ze sobą SKB mamy pewność, że nasze dziecko będzie podróżowało bezpiecznie. Urządzenie to jest małe i poręczne więc nie będzie nam stanowiło balastu w bagażu i ze spokojem się zmieści w bagażu podręcznym.

mydła naturalne producent
Żaneta

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Żaneta »

Smart Kid Belt sprawdza się zawsze i nie tylko na wakacjach. Nawet podczas roku szkolnego nigdy nie wiadomo kiedy będzie trzeba odebrać dziecko wcześniej z przedszkola czy szkoły, wówczas SKB w aucie dziadków jest niezbędnym urządzeniem, a prosty montaż nie sprawia im żadnych problemów.
Wójcik

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Wójcik »

Rozwiązanie całkiem fajne. Prosta konstrukcja, która wykorzystuje właściwie cały system tradycyjnych pasów. Szybka regulacja i fajny system montażu. Same zalety. A w necie można znaleźć pozytywne opinie i fajny test porównawczy z fotelikami. Wypada na ich tle całkiem dobrze. Moim zdaniem to rozsądne rozwiązanie.
Miłoszewski

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Miłoszewski »

Wójcik pisze: ↑19 sie 2021, 12:07 Rozwiązanie całkiem fajne. Prosta konstrukcja, która wykorzystuje właściwie cały system tradycyjnych pasów. Szybka regulacja i fajny system montażu. Same zalety. A w necie można znaleźć pozytywne opinie i fajny test porównawczy z fotelikami. Wypada na ich tle całkiem dobrze. Moim zdaniem to rozsądne rozwiązanie.
To najlepszy test jaki jest: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Bo porównuje różne produkty i rozwiązania. Można sobie zobaczyć jak to wypada między nimi i jak jest w stosunku do normy.
Kamil77

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Kamil77 »

Miłoszewski pisze: To najlepszy test jaki jest: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Bo porównuje różne produkty i rozwiązania. Można sobie zobaczyć jak to wypada między nimi i jak jest w stosunku do normy.
Dzięki za dzielenie się tak istotnymi informacjami dla tego urządzenia gdyż w internecie opinie są różne i miałem dylemat kupić czy nie. Dziś już mam i alternatywnie zawsze będzie pod ręka, zwłaszcza dziadka w ciągu roku szkolnego.
Miłoszewski

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Miłoszewski »

Kamil77 pisze: ↑28 wrz 2021, 21:01
Miłoszewski pisze: To najlepszy test jaki jest: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Bo porównuje różne produkty i rozwiązania. Można sobie zobaczyć jak to wypada między nimi i jak jest w stosunku do normy.
Dzięki za dzielenie się tak istotnymi informacjami dla tego urządzenia gdyż w internecie opinie są różne i miałem dylemat kupić czy nie. Dziś już mam i alternatywnie zawsze będzie pod ręka, zwłaszcza dziadka w ciągu roku szkolnego.
Proszę bardzo. Opinie bywają różne ale test pokazuje faktyczny stan. Bardziej rzetelny :)
Andżej

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Andżej »

Przyznaję, że dzięki tym testom zmieniłem zdanie o tym urządzeniu. Dziś wiem, że to była dobra decyzja bo choć nie używamy go na co dzień tylko w "kryzysowych" sytuacjach nie raz był już w użyciu. Cenimy go za dbałość o bezpieczną jazdę dziecka, łatwy montaż i lekkość dzięki czemu jest łatwy w przenoszeniu.
Mahoń

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Mahoń »

Najważniejsze jest i tak to, jak się poruszamy, jak jedziemy drogą. Nic nie zastąpi rozsądku na drodze jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Bez tego będą i tak wypadki. Fotelik czy też smart kid belt tylko wspomagają bezpieczeństwo. Dają dużo większe możliwości zapewnienia bezpiecznego dotarcia do celu niż bez nich. I bardzo się przydają. Ale nie zapomnijmy właśnie o rozsądku na drodze.
Turzyńska

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Turzyńska »

Mahoń pisze: ↑12 paź 2021, 19:49 Najważniejsze jest i tak to, jak się poruszamy, jak jedziemy drogą. Nic nie zastąpi rozsądku na drodze jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Bez tego będą i tak wypadki. Fotelik czy też smart kid belt tylko wspomagają bezpieczeństwo. Dają dużo większe możliwości zapewnienia bezpiecznego dotarcia do celu niż bez nich. I bardzo się przydają. Ale nie zapomnijmy właśnie o rozsądku na drodze.
Tak jak piszesz. Zgadzam się w 100%. Wszystko zależy od tego, jak sami jeździmy. Jak będzie mniej wypadków na drodze, to te wszystkie systemy będą po prostu tylko takim zabezpieczeniem. Oczywiście nikt nam nie zagwarantuje, że każda droga jest bezpieczna. Dlatego warto stosować rozwiązania takie jak fotelik RWF dla najmłodszych ale i Smart Kid Belt dla starszych. Każde rozwiązanie ma sens, jak jest odpowiednio stosowane.
miska334hy

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: miska334hy »

Podróż może być pouczającym i otwierającym oczy przeżyciem dla dzieci w każdym wieku: nowe jedzenie, doświadczenia i zabytki, nie wspominając o miłym spędzaniu czasu z rodziną. Ale podróżowanie z dziećmi może być również przytłaczającą propozycją — nieprzewidywalne harmonogramy, długie listy pakowania i zepsute dzieci to tylko niektóre z wyzwań, które możesz napotkać po drodze. Ale tutaj pomożemy Ci sprawić, że podróżowanie z dziećmi będzie dziecinnie proste. W końcu ty i twoje dzieci powinniście cieszyć się każdą chwilą oglądania świata i tworzyć po drodze wspomnienia na całe życie. Czy nie o to chodzi przede wszystkim w podróży?
Nie zapomnij zabrać przenośnego podgrzewacza do butelek! - https://www.mojniemowlak.pl/podrozny-po ... la-dzieci/
Ryś

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Ryś »

Niezaprzeczalnie największą zaletą oferowanych przez sklep https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe ... -0-13.html fotelików samochodowych jest fakt, iż są one dostępne w różnych odmianach. Brak analogii pomiędzy nimi widoczny jest nie tylko pod względem ich kształtu, koloru czy ceny, ale przede wszystkim przeznaczenia. Opisywane artykuły projektowane są bowiem w taki sposób, by dzieci z nich korzystające czuły się w nich jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie.
Marika

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Marika »

Smart Kid Belt to znakomita alternatywa do fotelika, która jest niezastąpiona w ciągu roku szkolnego. Wówczas korzystają z tego urządzenia moi rodzice gdy odbierają wnuka ze szkoły. Nie tracę już czasu od rana na podwiezienie do nich fotelika tylko mają SKB i to w pełni pozwala na bezpieczne przewiezienie wnuka ze szkoły do domu. Urządzenie to jest również niezastąpione podczas jazdy na wakacje gdy wypożyczamy auto. Nigdy nie wiadomo jaki fotelik nam się w wypożyczalni trafi i dlatego wolę polegać na bezpiecznym i sprawdzonym SKB, który zawsze mam ze sobą.
Manika

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Manika »

Również zaopatrzyłam się w to urządzenie na tegoroczny wyjazd na ferie. Choć korzystałam z niego tylko w przejazdach taksówką na i z lotniska przyznaję, że szybko się to urządzenie montuje, a noszenie go w plecaku jest praktycznie niezauważalne. Uważam, że warto mieć to urządzenie ze sobą bo świadomość zapewnienia dziecku bezpiecznego przejazdu powinno być priorytetowe. Jeżeli mamy wątpliwości to warto o nim poczytać i poznać jego skuteczność by móc podjąć świadomą decyzję o jego zakupie.
Miłoszewski

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Miłoszewski »

SKB całkiem fajne i warto mieć. Nawet jak się użyje awaryjnie czy cos. Jest warte tego by mieć. Ja mam. I się przydaje dość często jak jadę po dziecko do szkoły. Czasami odbieram dodatkowo jego kolegę, wiec mi pasuje miec dodatkowe zabezpieczenie w aucie. Niby tylko kilka km ale nigdy nic nie wiadomo. Różni po drogach jeżdżą. A do tego zimą może być po prostu slisko. Także warto mieć taki pas. A testy jakie widziałem dość dobrrze pokazują, ze to bezpieczne rozwiązanie, porównywalne do normalnych fotelików.
Radziszewski

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Radziszewski »

Zgadzam się z opinią, że warto mieć ze sobą. Właściwie mam na stałe w samochodzie. Nawet jak jedziemy samochodem z fotelikiem, to i tak mamy Smart Kid Belt w schowku. Jak zajdzie potrzeba zabrania dzieciaka, tak awaryjnie, to zawsze mamy taką możliwość. Czy to będzie ze szkoły, czy z jakiś dodatkowych zajęć. To nie istotne. Czasami po prostu tak się pomaga. Raz my zabierzemy, raz znajomi zabiorą nasze dziecko. I tak być powinno. I w takich sytuacjach to rozwiązanie ma najwięcej sensu. I się sprawdza. A jak ktoś nie wierzy w bezpieczeństwo rozwiązania to niech sobie poczyta np. na BRD24. A nie u sprzedawców.
danutaa

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: danutaa »

No tak bezpieczeństwo dzieci to postawa, dlatego nie ma nic bardziej bezpiecznego jak foteliki - takie jest moje zdanie. Właśnie jak mogę zasugerować, to foteliki Cosmo https://avionaut.com/pl/foteliki/aviona ... =BlackC.03 naprawdę są polecane. Nawet moja siostra kupiła i póki co bardzo sobie go chwali.
sebulkaa

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: sebulkaa »

U mnie nie ma jak wskazać na to, gdzie pojadę, bo uwielbiam spontaniczne wycieczki i rozwiązania. Dlatego tutaj https://asiandivers.pl/ po prostu zastanawiam się nad tym, co zrobić, jakie kwestie po prostu rozważyć. Po prostu to biuro, jak mi się wydaje, da mi najwięcej. Będę mogła im śmiało zaufać. To dla mnie naprawdę ważne.
Werka

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: Werka »

A ja też spytam o www.asiandivers.pl - chodzi o nurkowanie z dzieckiem 13letnim. Czy ktoś miał doświadczenie? Widzę, że dbają tam o posiadanie certyfikatów więc to na pewno na plus.
Awatar użytkownika
ecik12
Posty: 219
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:11

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: ecik12 »

Co jak co, ale z własnego doświadczenia wiem że najlepiej z dziećmi to podróżuje się samolotem. Szybko, wygodnie i komfortowo - nie to co samochodem. Jeśli miałaby to być wasza pierwsza taka podróż, to na stronie http://flying.pl/jak-przygotowac-sie-do-lotu-samolotem/ znajdziecie wskazówki, jak się do niej przygotować.
sasetkaa

Re: Podróż z dzieckiem

Post autor: sasetkaa »

To prawda - wszędzie można się wybrać.... A czy wiecie jakie prawidłowo powinna mieć wymiary walizka do samolotu ? No, bo wiem, że są jakieś wytyczne w tym kierunku, ale do końca nie wiem jak to wygląda.... A będę teraz podróżować po raz pierwszy samolotem.
ODPOWIEDZ