Leczenie zaćmy

Męskie choroby, problemy i rozwiązania. Radzimy, rozwiewamy wątpliwości, pomagamy.
Awatar użytkownika
sarnek
Posty: 207
Rejestracja: 28 lut 2019, 11:26

Leczenie zaćmy

Post autor: sarnek »

Wiecie coś więcej na temat leczenia zaćmy?
Awatar użytkownika
ecik12
Posty: 219
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:11

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: ecik12 »

Niestety, ale chyba operacja zaćmy to priorytet. Polecam z czystym sumieniem https://cmp.med.pl/cmp-jozefoslaw/ , ponieważ nie trzeba czekać nie wiadomo ile w kolejkach. Wszystko odbywa się sprawnie i szybko. Miła atmosfera, a firma oferuje pomoc w szybkim leczeniu zaćmy.
Awatar użytkownika
saramay
Posty: 108
Rejestracja: 16 sty 2020, 13:00

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: saramay »

Jesli cokolwiek dzieje sie z naszym wzrokiem,zauwazymy jakies zaburzenia widzenia, to nalezy wybrac sie do okulisty, zrobic potrzebne badania. Sama ostatnio wybralam sie do Alfa Medica w Czestochowie, bo slyszlalam ze maja dobrego okuliste. Ta klinika dysponuje nowoczesnymi urzadzeniami, dzieki ktorym lekarz zdiagnozuje co nam dolega i wdrozy odpowiednie leczenie. Lecza tam rowniez zacme :)
Awatar użytkownika
daga
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2020, 1:18

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: daga »

Polecam zabieg laserowy, tylko nie ma co czekać do momentu, aż zaćma będzie bardzo zaawansowana, ponieważ później wzrok będzie gorszy. Sam zabieg trwa króciutko. Po jest miesięczny bodajże okres rekonwalescencji. A później już tylko z górki :)
Awatar użytkownika
etna7
Posty: 206
Rejestracja: 14 sie 2019, 9:51

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: etna7 »

Mi osobiście poprawił wzrok dr czubak w klinice mega lens, operacja zacmy była naprawdę szybka i konkretna, a do tego bezbolesna. Pamietajcie, ze jak wzrok wam sie dosc szybko psuje to moze to byc zaćma nawet w mlodym wieku.
Awatar użytkownika
walajakub
Posty: 41
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:31

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: walajakub »

Mama będzie miała zabieg w Krakowskiej Optegrze. Jesteśmy umówione na kwalifikację do dr Magdaleny Turczynowskiej. To nowy lekarz u nich, więc udało nam się zapisać na termin już we wrześniu.
Andżeliika9283

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: Andżeliika9283 »

walajakub pisze: ↑31 sie 2020, 22:10 Mama będzie miała zabieg w Krakowskiej Optegrze. Jesteśmy umówione na kwalifikację do dr Magdaleny Turczynowskiej. To nowy lekarz u nich, więc udało nam się zapisać na termin już we wrześniu.
i jak poszedł zabieg?
ja również polecam panią doktor, świetna specjalistka od zaćmy, bez obaw można się do niej udać!
Awatar użytkownika
katrju
Posty: 134
Rejestracja: 24 sie 2019, 9:14

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: katrju »

Też mam problem ze wzrokiem i szukam na różnych stronach np. https://ogis.pl/o/ogloszenia/21310-lekarze tutaj dobrego gabinetu okulistycznego najlepiej byłoby w Warszawie i średnio mi to idzie. Nie dość, że wzrok mi się pogarsza to jedno oko zdaje się boleć coraz mocniej z dnia na dzień więc zależy mi na czasie. Doradzicie coś?
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: Kuba77 »

Witam,moja babacia ma podejrzenie zacmy. Zalezy min a tym,aby udac sie do specjalisty,ktory to potwierdzi. Co sądzicie o tym https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku ? Pozdrawiam i prosze o porady.
Opolkkką

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: Opolkkką »

Na NFZ to teraz kolejki takie, że lata trzeba czekać, serio. Jedyne rozwiązanie to prywatnie iść na zabieg. Operacyjne leczenie zaćmy robią w Krakowie w Optegrze. Tam mają świetnych specjalistów.
Śnieżka

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: Śnieżka »

Z tego, co ja się orientuję to zaćmę usuwa się laserowo. Oczywiście w początkowej fazie można stosować rozmaite krople, ale z czasem zabieg jest konieczny. W tym celu najlepiej postawić na dobrą klinikę https://blikpol.pl/opinie
Komińka

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: Komińka »

Nie ma sensu czekać na wyrok powolnej utraty wzroku, trzeba możliwie jak najszybciej zdecydować się na operację usunięcia zaćmy. Bez kolejek można dostać się na operację w Optegrze w Krakowie. Zabieg to kilka chwil, a można odzyskać wzrok sprzed lat.
Mańka

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: Mańka »

Komińka pisze: ↑29 lis 2020, 18:02 Nie ma sensu czekać na wyrok powolnej utraty wzroku, trzeba możliwie jak najszybciej zdecydować się na operację usunięcia zaćmy. Bez kolejek można dostać się na operację w Optegrze w Krakowie. Zabieg to kilka chwil, a można odzyskać wzrok sprzed lat.
Mama jest już po badaniach przed operacją, czekamy na wyznaczony termin. Cieszę sie, że znalezliśmy Optegrę i liczę, że operacja pójdzie dobrze.
Awatar użytkownika
marydomar
Posty: 179
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:13

Re: Leczenie zaćmy

Post autor: marydomar »

W kwestii leczenia zaćmy mogę polecić klinikę https://zacma-nfz.pl/. Mój ojciec rok temu był u nich na zabiegu i teraz jest wszystko dobrze. Obsługa jest bardzo miła, a zabiegi są wykonywane przez najlepszych specjalistów, więc nie ma obaw na niepowodzenie. Najważniejsze jest to, że zabieg się udał i przede wszystkim jest refundowany przez NFZ.
ODPOWIEDZ