Zabezpieczenie danych

Inne tematy.
Robuś

Zabezpieczenie danych

Post autor: Robuś »

Dla mnie bezpieczeństwo danych to priorytet, dlatego zawsze sprawdzam czy firmy mają taki certyfikat: http://www.adees.net/iso_27001.php A Wy? Jak to wygląda u Was? Sprawdzacie takie rzeczy? Czy nie ma to dla Was większego znaczenia?
Robaczek
Posty: 699
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:26

Re: Zabezpieczenie danych

Post autor: Robaczek »

A skoro już o bezpieczeństwie danych w firmie mowa, to na jakich serwerach wszystko przechowujecie? Macie własną serwerownię czy może korzystacie z zewnętrznych serwerów? Jeśli tak, to jak wyglądała u Was migracja danych? Czy wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo?
Jędruś

Re: Zabezpieczenie danych

Post autor: Jędruś »

Faktycznie w obecnych czasach bezpieczeństwo danych to ważny aspekt i należy o niego dbać. Warto więc powołać w firmie administratora bezpieczeństwa informacji ABI którego zakres obowiązków opisuje ustawa. Niby obowiązek jego posiadania zniknął ale jak to w polskim prawie nie do końca więc warto poczytać i podjąć odpowiednie kroki. Kary za wycieki danych osobowych są bardzo wysokie i warto je uniknąć.
Błażej

Re: Zabezpieczenie danych

Post autor: Błażej »

Jeżeli szukacie dobrego oprogramowania do zarządzania danymi i ich ochroną w firmie to polecam zastanowić się tez nad Nvision bo powinno odpowiadac wymaganiom. Chroni przed atakami sieć, dobrze rysuje topografie i dzięki temu też sprawniej idzie kontrola nad licencjam i inwentaryzacją. Jednym z korzystniejszych modułów jest też smarttime do monitoringu pracowników żeby w godzinach pracy zajmowali sie swoimi obowiązkami i też nie używali sprzętu firmy do prywatnych spraw. Ja przyznam, że na poczatku nie byłem pewny czy tego potrzebujemy. Jednak z czasem konkretnie się przekonałem no i tutaj od razu mamy wszystkie funkcje połączone w jednym programie ;)
ODPOWIEDZ