Szkoły dla dziecka

Inne tematy.
Awatar użytkownika
jkyt
Posty: 174
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:56

Szkoły dla dziecka

Post autor: jkyt »

Jakie szkoły polecacie dla dziecka? Szukam takiej, która będzie miała odpowiedni poziom, jeśli chodzi o naukę. Dodatkowo też zależy mi na tym, aby była to oczywiście szkoła w Warszawie. Do jakich szkół chodzą Wasze dzieci? Jesteście z nich zadowoleni?

centrum handlowe targówek żywiec
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 376
Rejestracja: 15 cze 2019, 15:09

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: mczay »

Moje dziecko jest właśnie w pierwszej klasie szkoły podstawowej i zapisaliśmy go do Te Vizji. Osobiście muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni i absolutnie nie żałujemy, bo poziom jest bardzo wysoki, a dziecko nie ma żadnych problemów z opanowaniem materiału.
błażej

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: błażej »

A do której Te Vizji chodzi Twoje dziecko? Mnie aktualnie zastanawia Te Vizja na Ochocie, no bo ma takie same warunki, jak wszystkie inne, a najważniejsze jest dla mnie to, że jest blisko mojego domu. Jest w ogóle jakaś różnica pomiędzy oddziałami Te Vizji? Macie jakieś info w tej kwestii?
sońka

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: sońka »

U mnie też za jakiś czas rozpoczynają się poszukiwania odpowiedniej szkoły, no i nie ukrywam, że jestem już tym wszystkim trochę zestresowana, ponieważ obawiam się, że źle wybiorę i dziecko w jakiś sposób zrazi się do nauki. Macie jakieś wskazówki, czym się kierować przy wyborze.
grażyna4221

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: grażyna4221 »

Nie ma co się stresować! Wybór odpowiedniej szkoły to bardzo prosta sprawa, tylko trzeba wiedzieć jak i gdzie szukać. Ja konkretnie polecałabym sprawdzić sobie wspomnianą już Te Vizję, ponieważ faktycznie jest to bardzo dobra szkoła dla każdego dziecka. Miałam okazję się już o tym przekonać.
uluś

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: uluś »

Ja też polecam szkołę Te Vizja na Wawrze. My jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Syn poszedł tam od 3 klasy szkoły podstawowej i jego podejście do nauki bardzo się zmieniło. Uczy się dużo lepiej, załapał angielski i chętnie chodzi do szkoły.
mała12

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: mała12 »

Ja też uważam, że Te Vizja to bardzo dobra opcja. Dla każdego rodzica rozwój dziecka i jego dobry start w przyszlość jest najważniejszy. Szkoła Te Vizja zapewni dziecku naukę na najlepszym poziomie i świetnych nauczycieli. My posłąlismy tam synka głównie ze względu na angielski.
ineź

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: ineź »

My również polecamy szkołę Te Vizja w Warszawie. Co prawda poziom nauki jest tam bardzo wysoki, ale wiedza jest tam podana w sposób zrozumiały dla dziecka. Ogromnym plusem jest nacisk na angielski i świetna kadra pedagogiczna
łukasz

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: łukasz »

Zastanawiamy się właśnie nad tą szkołą, bo nasze dziecku idzie do pierwszej klasy we wrześniu, no i szczerze przyznam, że wybór w ogóle nie jest łatwy. Trzeba przyznać, że szkół w okolicy jest wiele i jak teraz wybrać tą najlepszą ofertę?
oskiś

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: oskiś »

Słyszałem, że podczas pandemii wiele szkół ma problem, ale na szczęście Te Vizja zrobiła wszystko idealnie, a dzieciaki uczyły się na takim samym poziomie, jak podczas zajęć w szkole. Widzę, że nie jest to tylko moja opinia, więc jak najbardziej wszystko się zgadza.
mczayś

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: mczayś »

U nas również dylemat był bardzo duży, no ale dość szybko się zdecydowaliśmy, bo mieliśmy to szczęście, że syn znajomych już był po pierwszy roku w Te Vizji i tak zachwalali, że nie mogliśmy zrobić inaczej, jak zapisać tam nasze dziecko. Po pierwszym roku byliśmy zachwyceni. Teraz leci już drugi rok.
sebuś

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: sebuś »

Na pewno warto polecić Te Vizję na Ochocie (nie wiem, jak masz blisko). Jest to ogólnie szkoła prywatna, na którą warto się zdecydować z tego względu, że szkoła spełnia oczekiwania wszystkich rodziców i dba o to, aby dziecko potrafiło realizować cały plan i program edukacyjny tej szkoły.
sabuś023

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: sabuś023 »

Na początku chciałam dziecko zapisać do szkoły językowej na dodatkowe zajęcia języka angielskiego, ale przemyślałam kwestię i chyba zapiszę dziecko o Te Vizji na Ochocie, ponieważ to szkoła dwujęzyczna z językiem angielskim i podobno nie trzeba żadnych dodatkowych zajęć, aby nauczyć się języka w programie standardowego nauczania.
tuptuś

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: tuptuś »

Jestem ciekawa, gdzie do szkoły zapisaliście swoje dziecko. My wybraliśmy Te Vizję na Wawrze i po dwóch latach absolutnie wyboru nie żałujemy, ponieważ mamy pewność, że nasze dziecko rozwija się w odpowiedni sposób realizując ponad przeciętny program, który na pewno daleko zaprowadzi Twoje dziecko.
kamiluś002

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: kamiluś002 »

Rozważamy przeniesienie dzieci do szkoły prywatnej Te Vizja. Słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii na temat tej szkoły. Obecna szkoła córek działa bardzo źle a nauka zdalna tylko pokazała luki w programie i niekompetencję nauczycieli. Bardzo boimy się, ze wpłynie to negatywnie na przyszłosć naszych pociech
Miś88

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: Miś88 »

Pójście do szkoły to stres dla dziecka ale i dla rodziców.Jak przygotować siebie i dziecko do tego dnia - https://www.jamama.pl/dziecko/uczen/pie ... wanie-187/ .Wraz z początkiem nowego etapu w życiu, w głowach dzieci pojawiają się wątpliwości, które rodzic powinien jak najszybciej rozwiać. Jak zatem przygotować dziecko na pierwszy dzień w szkole, aby nowe wyzwanie spodobało mu się od samego początku? Na te pytania musimy umieć znaleźć odpowiedź.
pyrół

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: pyrół »

Mi znajoma poleciła przy wyborze szkoły sprawdzenie wcześniej podręczników. Okazało się że niektóre tytuły mogłam zamówić tylko online na stronach https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html. Kto by przypuszczał że szkoła będzie robić takie problemy
weronikakról

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: weronikakról »

A może już teraz pomyślisz o tym, aby wysłać swoje dzieci na wyjazd integracyjny? Jeśli Twoim wymogiem jest lokalizacja i wysoki poziom, to zielona szkoła Warszawa http://kumitetravel.pl/aktywna-zielona-szkola/ z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Nowa szkoła to zawsze trudny etap i z pewnością dzieciom będzie dużo łatwiej przez niego przejść, gdy stworzy im się komfortowe warunki do integracji. Nic tak nie jednoczy, jak wspólny wyjazd już na początku roku szkolnego i udział w aktywnościach. W ofercie znajdziesz m.in. gry terenowe i zajęcia budujące klasę. Sprawdź koniecznie.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: Kuba77 »

Witam,co sądzicie o tym,aby zainwestować w zajęcia dla dziecka? CHętnie poznam wasze opinie,zalezy mi na tym,by wybrac zajecia odpowiednie, motoryczne. Czy uważacie,że takie zajęcia będą odpowiednie https://kidos.pl/zajecia/warszawa Co o tym sądzicie? CHętnie dowiem się więcej.
Łukasz89

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: Łukasz89 »

Jeśli Twoje dziecko nie może się zdecydować na odpowiednią szkołę średnią, albo/i nie wie czy wybrać liceum czy technikum, to możesz mu przekazać ten artykuł https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/j ... -technikum, może pomoże mu to trochę w wyborze.
Miłoszewski

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: Miłoszewski »

Wybór szkoły to pewnie spory problem. Dobrze ze to teraz dla mnie jeszcze odległy problem. Na razie bardziej się martwię tym, co to będzie od września. Czy nauka zdalna czy jednak w szkołach, a może hybrydowa? kto to wie. Pewnie dowiemy sie dopiero we wrześniu. Wiec czy warto już robić wyprawkę szkolną? Szukam po internecie różnych produktów, no bo to już połowa wakacji. Musimy tez kupić plecak, bo tornister to juz nie pasuje. Tak patrzę i najlepiej wypada Coocazoo. Najlepiej jezeli chodzi o formę i dopasowanie do pleców. A tym samym do odpowiedniej postawy dziecka. Wzory są tak różne, że na pewno coś sie dopasuje.
ulkań

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: ulkań »

Niby tak ale szkołe można zawsze zmienić. Wiadomo, że lepiej tego nie robić, to zawsze jakiś stres dla dziecka, ale jak czujecie, że trzeba to trzeba. Ja na pewno nie zmienię szkoły córki. Chodzi już czwarty rok do Te Vizji Morena i jestem bardzo bardzo zadowolona.
matioń

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: matioń »

Warto też poruszyć tu kwestię szkół dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Jeśli Wasze dzieci są głuchonieme - polecam bardzo szkołę https://instytut-gluchoniemych.waw.pl/. Mają świetny program przystosowany do osób, które nie słyszą i nie mówią, a także doskonałych, wyszkolonych nauczycieli, którzy wiedzą jak dobrze prowadzić zajęcia, aby dzieciaki się rozwijały i były szczęśliwe :)
oliwiuś

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: oliwiuś »

Moja córka w tym roku szkolnym idzie do pierwszej klasy , więc kupiłam jej fajny dziewczęcy tornister Lisiczka Alice z tego sklepu internetowego tutaj https://www.bee.pl/ . Jest funkcjonalny, lekki i wygodny, idealny do przedszkola czy pierwszej klasy szkoły, pomieści zeszyty czy książki formatu A4.
bożenna1

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: bożenna1 »

Jak już zdecydujecie się na konkretną szkołę to musicie też pomyśleć o zakupie różnych akcesoriów i książek. Mam na myśli nie tylko podręczniki - ale też na przykład lektury szkolne liceum: https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Lektu ... 850,k.html .
Awatar użytkownika
Grażynka3
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:30

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: Grażynka3 »

Prywatne, takie też braliście pod uwagę? Takie szkoły mogą bardzo dużo zaoferować, w większości przypadków znacznie więcej niż państwowe. Ja to widze po Te Vizji - szkoły z Warszawy. Drugie moje dziecko z pewnością też tu zapisze, polecam każdemu rodzicowi.
łókasz

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: łókasz »

Nowoczesne, przyjazne i uczące tolerancji liceum było najlepszym wyborem dla naszego dziecka. A sprostała temu oferta https://etzchaim-liceum.pl/o-nas/ , gdzie wysłaliśmy syna. Edukacja w zgodzie z panującymi w dzisiejszym świecie zasadami była koniecznością. A edukacja tutaj stoi na bardzo wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
Kuba77
Posty: 1140
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:41

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: Kuba77 »

Witam.
Warto zawsze stawiać na wysoką jakość edukacji. Właśnie dlatego na spokojnie zerknijcie sobie tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs. Jest tam bowiem sporo różnych szkół, ale nie tylko. Znajdziecie tam również internaty i bursy. Placówki te biorą udział w Programie Stypendialnym Horyzonty.
Moim zdaniem warto się zainteresować.
Zapraszam do wyrażania swoich opinii i porad na ten temat.
Pozdrawiam Serdecznie. :lol:
eliss88

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: eliss88 »

Przede wszystkim, aby dziecko dostało się do wymarzonej szkoły, to musi zdać dobrze końcowe egzaminy. Dlatego jakby co możecie przykładowo zerknąć sobie na stronę Nowa Era, ponieważ tam znajdziecie na egzamin ósmoklasisty arkusze próbne i dodatkowo różne przydatne wiadomości, jak się przygotować?
AnnaJ

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: AnnaJ »

Wybór szkoły dla dziecka to nie jest łatwa decyzja. Nie każdego przecież stać na prywatne szkolnictwo, dlatego trzeba sprawę przemyśleć zawczasu. Zawsze w większych miastach będzie większy wybór, co potencjalnie przełoży się na poziom nauczania. Dobrze jest dowiedzieć się z pierwszej ręki na temat danej placówki bo nie zawsze takie informacje znajdziemy w internecie. Oczywiście w domowym zaciszu też musimy stworzyć odpowiednie warunki, inspirujące nasze dziecko do nauki takich umiejętności jak czytanie. Sami możemy być najlepszym tego przykładem, posiadając bibliotekę ulubionych tytułów. Jak pokazują badania to dzieci intuicyjne kopiują takie zachowania swoich rodziców. Dodatkowo wsparciem będzie elementarz do nauki czytania - https://czytamsobie.pl/ksiazki/elementarz Zawsze połączenie nauki z zabawą, da najlepsze rezultaty w bardzo krótkim czasie.
Gość

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: Gość »

Wybór szkoły dla naszego dziecka to ważna sprawa ale nie zapominajcie aby też rozejrzeć sie za ubezpieczeniem szkolnym. Tu https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ macie ofertę która na pewno jest jedną z lepszych w tym temacie.
Gość

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: Gość »

Co do szkoły dla dzieci to ja dla swoich wybierałam takie które jednak miały dobrą renomę. Ale pamiętajcie też o tym że ubezpieczenie szkolne trzeba dobrać odpowiednie, najlepiej takie które poza szkołą i w wakacje też obowiązuje.

pentagram salomona
antoninaa

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: antoninaa »

Alternatywnie, istnieje możliwość wyboru jak Żłobek Starachowice https://norlandiaprzedszkola.pl/starachowice . Wielu ludzi wyraża pozytywne opinie na temat tego miejsca, podkreślając wysoki standard opieki.
czakiii

Re: Szkoły dla dziecka

Post autor: czakiii »

Dla młodego człowieka ważne jest to, aby się edukować. Dlatego warto zapisać się przykładowo na egzamin ósmoklasisty j. polski kurs, aby pogłębić swoją wiedzę. W końcu te końcowe egzaminy w szczególności są istotne, bo otwierają drzwi do dalszego rozwoju. Jakby co na dodatkowe nauki z polskiego tutaj egzamin8.pl możecie się zapisać.
ODPOWIEDZ