studnie głębinowe

Inne tematy.
Filipuś23

studnie głębinowe

Post autor: Filipuś23 »

Cześć, budowaliście kiedyś studnie głębinowe? Z tego co zauważyłem to sporo osob szuka firmy, która w ogóle wykonuje studnie bielsko ale naprawde ciężko znaleźć kogoś doświadczonego. Poza tym większość firm chce ogromne pieniądze za zdbudowanie studni. Mieliście do czynienia z firmami, które budują studnie?

garuś

Re: studnie głębinowe

Post autor: garuś »

Ogólnie nie jestem jeszcze biegła w tej tematyce, ale na pewno zamierzam. Chodzi o to jednak, że niedługo przyjdzie czas na własną budowę i musze się rozeznać, co się z czym je i tak dalej. Ogólnie mam wrażenie, że dobrym posunięciem będzie sprawdzenie, jakie pompy głębinowe można dziś dostać i gdzie. To jest jakby podstawa wszystkiego.

Awatar użytkownika
elegant
Posty: 206
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:42

Re: studnie głębinowe

Post autor: elegant »

Ogólnie gdy decydujemy się na budowę studni głębinowej to z całą pewnością musimy również pomyśleć o tym, aby mieć wysokiej klasy zbiornik hydroforowy. Osobiście polecam hydrofor ocynkowany https://ogrody24.pl/zbiorniki-hydroforo ... ocynkowane i wiem już z doświadczenia, że jest to jeden z najlepszych zbiorników.

Różan

Re: studnie głębinowe

Post autor: Różan »

Przy okazji wiercenia studni warto od razu myśleć o uzdatnianiu wody :) Nawet w przypadku studni głębinowych woda potrafi być bardzo zanieczyszczona i niezdatna do picia :( Jestem właścicielem właśnie takiej studni, ,musiałem zamontować specjalny system odżelaziający.

Po wykopaniu studni warto się zwrócić do kogoś, kto wykonuje analizy wody. Najlepszym wyborem będzie profesjonalna firma, która zajmuje się skomplikowanymi systemami uzdatniania do domu i przemysłu od wielu lat. Bardzo polecam firmę KLARSAN. Wykonują nawet samodzielnie analizę wody - wszystko kompleksowo! https://www.klarsan.pl/

olakś

Re: studnie głębinowe

Post autor: olakś »

Nie jest to łatwa tematyka, bo samo wykopanie studni to spory koszt, ale prawda jest taka, że warto się tego podjąć. Dzięki temu będziemy mogli na przykład zdecydować się na rozliczne ekologiczne inwestycje. Muszę o tym pomyśleć w wolnym czasie. Liczę jednak, że wszystko będzie miało swój miejsce i swój czas. I że się uda.

Awatar użytkownika
elegant
Posty: 206
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:42

Re: studnie głębinowe

Post autor: elegant »

Akurat samo posiadanie studni głębinowej jest moim zdaniem bardzo fajnym rozwiązaniem. Muszę przyznać, że ja także jakiś czas temu miałem okazję przeczytać co nieco o hydroforach. Właśnie na stronie https://budowadom.pl/jak-wybrac-zestaw-hydroforowy/ bardzo dokładnie opisano kwestię tego jaki zestaw hydroforowy będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

fipronil pies

ODPOWIEDZ