Problem z poręczonym kredytem

Inne tematy.
Nowińska

Problem z poręczonym kredytem

Post autor: Nowińska »

Kochni. Około 3 lat temu siostra męża wzięła kredyt bankowy na 30 tysięcy złotych. Przy podpisywaniu umowy bank wymagał, aby obecny był jej mąż. Musiał podpisać papier, że wie iż żona bierze kredyt - tak mi to przedstawiono. Sami nie wiedzą czy to była zgoda męża na kredyt. Przestali go spłacać. Bank sprzedał zadłużenie do Get Back. Czy jezeli firma windykacyjna zdobędzie nakaz zapłaty to małżonek siostry tez będzie zagrożony tym, że komornik wejdzie mu na wynagrodzenie? A tak w ogóle czy mąż lub żona odpowiadają prawnie za długi swoich połówek?
tonikś

Re: Problem z poręczonym kredytem

Post autor: tonikś »

Jeśli byli już po rozwodzie (prawomocne orzeczenie) to bank nie miał podstaw żeby wymagać podpisu męża. Przedstawia się tylko w banku orzeczenie o rozwodzie. Albo podpisał papiery jako poręczyciel, albo kredyt wzięty przed orzeczeniem rozwodu. Innej opcji nie widzę.

W takich sytuacjach polecam zastnaowić sie nad zabezpieczeniami przy poreczeniach kredytu - jak jest opisane na tej stronie
Jańczak

Re: Problem z poręczonym kredytem

Post autor: Jańczak »

Z kredytami tak już jest, ze bywają trudne. Czasami ciężko spłacić, czasami bierzemy inny kredyt by spłaciś obecny i tak zaczynamy sami w tym wszystkim się gubić, co gdzie i jak jest do spłaty. To problem. I do tego same umowy bywają tak napisane, że możemy na tym źle wyjść. Wiem co piszę, bo miałem taką sytuację. Udało się to wyprostować dopiero z prawnikami z kancelarii Fenix. Znają się na swojej pracy doskonale. Największy problem to miałem z rosnącą ratą kredytu we frankach. Ale i to udało się rozwiązać. A sama umowa miała podobno tyle błędów, że szok. Normalny człowiek się na tym po prostu nie zna.
łoś

Re: Problem z poręczonym kredytem

Post autor: łoś »

Niestety, to jest częsty problem, dlatego wydaje mi się, że dobrze, jeśli mamy się kogo w tej kwestii poradzić. Ogólnie ja na przykład mogę podpowiedzieć wam, że faktycznie, poręczenie jest problematyczne, bo potem my spłacamy za kogoś. No, a jak wpadniemy w pętle zadłużeń? Tu https://kredytszczecin.com/czym-jest-sp ... ia-bronic/ piszą, jak się tego wystrzegać.
Awatar użytkownika
ifunia
Posty: 93
Rejestracja: 02 wrz 2019, 8:31

Re: Problem z poręczonym kredytem

Post autor: ifunia »

Z tymi kredytami to naprawdę bywa ciężko, dlatego przed wzięciem go w niepewnym miejscu warto się po prostu zastanowić czy na pewno dobrze robimy. Sama kilka lat temu miałam problemy finansowe i mogę śmiało przyznać że nie wiedziałam już co mam zrobić. Z pomocą okazał się kredyt konsolidacyjny który pomógł mi wykaraskać się z moich dołków z kasą.
Łukasz_arent

Re: Problem z poręczonym kredytem

Post autor: Łukasz_arent »

Biorąc kredyt musimy wziąć pod uwagę, że jesteśmy weryfikowani i sprawdzani pod względem naszej historii kredytowej. Zdarzają się w życiu takie sytuacje kiedy nie jesteśmy w stanie spłacić kredytu udzielonego przez bank, z pomocą przychodzą wtedy pożyczki pozabankowe. Pożyczka z komornikiem od ręki udzielana jest wyłącznie w miejscach pozabankowych. Będąc w trudnej sytuacji warto rozważyć taką opcję.
ODPOWIEDZ