Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Inne tematy.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:06

Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: Retro »

Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo..
interesuje mnie stricte kwestia tego, czy badania prenatalne są bezpieczne, bo wiem, że sa ważne,
ale jak duże jest ryzyko że robiąc je, zaszkodzi się dziecku? 1%, 5%?
Siedzę na stronie https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/pierw ... prenatalne to klinika leczenia niepłodności,
i tak czytam, czytam i się zastanawiam..
macie jakies doświadczenie?
Awatar użytkownika
etna7
Posty: 206
Rejestracja: 14 sie 2019, 9:51

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: etna7 »

Co do badań prenatalnych to wszystko zależy od ginekologa, u mnie jak chodziłam do dr Judyckiej do szpitala Mazovia, to badania nie były potrzebne w ogóle. okazało się, ze dziecko jest zdrowe i rozwija się prawidłowo. Dobrze, ze trafiłam na tak dobrą ginekolog.
joaśka

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: joaśka »

Takie badania to dobrze, że są. Wiele problemów można wykryć na wczesnym etapie. Coraz więcej kobiet na takie się decyduje i super, że są takie możliwości teraz.
elik
Posty: 203
Rejestracja: 28 mar 2019, 9:40

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: elik »

Co do badań prenatalnych się zgadzam, są ważne, potrzebne i bezpieczne. Dla mnie równie ważne było pozyskanie krwi pępowinowej. Umowę mam z Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych. Na taki krok coraz więcej osób się decyduje. Tym bardziej, że jak coś to i dla rodzeństwa można wykorzystać potem komórki macierzyste. Taki zabieg też jest w pełni bezpieczny i bezinwazyjny.
Awatar użytkownika
saramay
Posty: 108
Rejestracja: 16 sty 2020, 13:00

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: saramay »

Badania prenatalne są bardzo wazne. ja robilam dla wlasnego spokoju zeby wiedziec, ze z moim malenstwem jest wszystko w jak najlepszym porzadku. ciaze prowadzilam u mojego zaufanego lekarza, w szpitalu Medicover, tam tez zdecydowalam sie robic, maja bardzo dobrze wyposazony oddzial neonatologiczny

apteka dyżurna tarnów
młodaja

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: młodaja »

I ja tak samo. Zazwyczaj badania takie odradzają osoby, które myślą że prosimy się same o złe wieści. A po prostu wcześnie wykryte różne wady można już zacząć leczyć lub porządnie przygotować się na przyjście takiego dziecka na świat. Jak dla mnie są to same plusy. A chodziłam do pani dr Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie i bardzo dokładnie podchodziła do badań.
paryż

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: paryż »

Badania prenatalne są bezpieczne i nieinwazyjne. (akurat w zeszłym roku też miałam robione takie badania w klinice https://multimed.pl/ ). Pobierano mi materiał z krwi do testów o nazwie NIFTY. Na pewno jak zapiszesz się na konsultację do specjalisty, to Ci dobierze odpowiedni pakiet bezpiecznych badań genetycznych. Możliwości jest bardzo dużo.
orzeł

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: orzeł »

Te nieinwazyjne badania, czyli na przykład USG każda z nas powinna wykonywać. Skoro są nieinwazyjne, a jedynie mogą nas one uspokoić albo przygotować na ewentualne niepowodzenia, to dlaczego nie? Ja zapisałam się na badania do doktor Rozmus-Warcholińskiej w Gyncentrum w Katowicach.
łezka

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: łezka »

Wiesz co, ja bym Ci poleciła badanie prenatalne o nazwie Test PAPP-A. To badanie kompletnie nieinwazyjne, a sama je miałam. Wykonuje się go w czasie standardowej, kontrolnej wizyty u ginekologa prowadzącego ciążę. Lekarz bada płód z użyciem ultrasonografu (USG). Jakbyś szukała dobrej kliniki, to mam sprawdzoną - nazywa się BABKA MEDICA i ja tu chodzę do dr Marii Zachary. Gorąco Ci polecam!
inga1

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: inga1 »

Badania prenatalne są całkowicie bezpieczne dla mamy i dziecka :) Nie rozumiem, czemu niektóre kobiety się ich boją. Podstawa to znalezienie dobrego lekarza. Moim zdaniem jedną z najlepszych specjalistek jest dr Rozmus-Warcholińska. Ja akurat byłam u niej w Katowicach, ale słyszałam, że przyjmuje też w Częstochowie. Jest dokładna i wszystko tłumaczy.
Donek

Re: Badania prenatalne i ich bezpieczeństwo

Post autor: Donek »

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wybór ośrodka wspomaganego rozrodu jest doświadczenie i wiedza zespołu medycznego. Dzięki stronie https://www.novum.com.pl/lekarze/ pacjenci mogą łatwo uzyskać informacje o lekarzach pracujących w ośrodku, co pozwala im poczuć się bardziej komfortowo z decyzją o rozpoczęciu tam leczenia.
ODPOWIEDZ