Chipowanie silnika

Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2019, 15:46

Chipowanie silnika

Post autor: Misiek »

Siema,
czy ktoś z Was chipował samochód? Czy zwiększona moc jest odczuwalna i czy faktycznie auto mniej pali? I czy są silniki, które nie lubią chipowania? Jak np. niektóre gazowania?
Awatar użytkownika
coco
Posty: 137
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:42

Re: Chipowanie silnika

Post autor: coco »

Mój mąż jest mechanikiem i mówi, że nie powinieneś chipować silnika. Może to mieć negatywny wpływ na twój samochód. My byśmy się na coś takiego nie zdecydowali, już lepiej kupić inny, mocniejszy model. Mamy starszy samochód, ale dobrze jeździ i jeszcze ładnie wygląda. Ostatnio musieliśmy mu tylko kupić Płyny do układu kierowniczego , bo mechanik przypadkowo spuścił ten płyn przy naprawie. Szkoda, że wywalczyliśmy tylko zwrot połowy tej kwoty.
Awatar użytkownika
patyk
Posty: 61
Rejestracja: 04 kwie 2019, 7:41

Re: Chipowanie silnika

Post autor: patyk »

Nie robiłem nigdy takich rzeczy ale słyszałem o tym. Poza tym wiele też czytałem na temat silników Deutz http://przyjazne-auto.com.pl/silniki-deutz/ bo od wielu lat silniki te wyznaczają standardy w dziedzinie spalinowych napędów maszyn budowlanych. Pracują one na całym świecie i oczywiście także i w Polsce.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 92
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:11

Re: Chipowanie silnika

Post autor: AbiUbu »

Witam,
jaki wpływ na chipowanie maję wlewane płyny? Czy trzeba zainwestować w jakieś specjalne oleje do takiego silnika? Płyny chłodnicze mają chyba dość dużą interakcję z układem napędowym?
ODPOWIEDZ