Czy borykasz się z problemem łysienia bądź wypadania włosów? A może kondycja Twoich włosów Cię nie zadowala? Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna, która oferuje zabieg mezoterapii skóry głowy i włosów, wspierająca nasz organizm w walce z łysieniem i wypadaniem włosów. Zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem.
Czym jest mezoterapia skóry głowy i włosów?
Mezoterapia skóry głowy i włosów to nowoczesna metoda leczenia z zakresu medycyny estetycznej polecana dla pacjentów zmagających się z wypadaniem, łysieniem bądź słabą kondycją włosów. Z problemami takimi możemy się zmagać na skutek m.in. nieodpowiedniej diety, słabego krążenia czy zmian hormonalnych.
Zabieg mezoterapii polega na wstrzyknięciu w miejsca docelowe substancji leczniczych. Właściwie wykonany zbieg znacząco poprawia kondycję włosów, zatrzymuje proces ich wypadania, a także stymuluje odrost nowych. W terapii intensywnej (gdy pacjent zgłasza się z wyraźnym wypadaniem bądź łysieniem) terapia polecana jest raz w tygodniu przez okres około dwóch miesięcy (tzw. terapia intensywna).
Na pełne efekty zabiegu trzeba poczekać do kilkunastu tygodni. Zabieg może być wykonywany w każdej fazie wypadania włosów bądź pogorszenia ich kondycji. Może mieć także charakter profilaktyczny (taki zabieg należy wykonywać jednak wyłącznie raz na 3-6 miesięcy).
Kto nie powinien wykonywać zabiegu mezoterapii?
Zabieg mezoterapii nie jest polecany kobietom w ciąży i w okresie laktacji a także podczas menstruacji – ma to związek ze zmianami hormonalnymi, zachodzącymi w organizmie. Nie jest polecany również pacjentom z chorobami nowotworowymi, stwierdzoną cukrzycą czy stanami zapalnymi skóry. Zabieg nie powinien być wykonywany również u pacjentów, którzy stosują leki przeciwzakrzepowe (np. aspiryna) oraz u pacjentów, u których stwierdzono alergię na składniki preparatu leczniczego.
Przed wykonaniem zabiegu – gdy nie mamy pewności, że znajdujemy się w powyższej grupie, na przykład ze względu na obciążenia genetyczne co do chorób nowotworowych czy cukrzycy – należy zgłosić lekarzowi wszelkie kwestie mogące mieć wpływ na decyzję co do wykonania zabiegu. Lekarz w takiej sytuacji zleci dodatkową diagnostykę, pozwalającą na wykluczenie bądź potwierdzenie przeciwskazań do wykonania zabiegu.
Jak wygląda rekonwalescencja po mezoterapii?
Ze względu na fakt, że zabieg jest mało inwazyjny a preparat aplikowany jest za pomocą cienkiej igły, bądź pistoletem do mezoterapii, w miejscu nakłóć mogą pozostać niewielkie ślady, które znikają w przeciągu 6-12 h. Rekonwalescencja więc nie trwa, jak w przypadku innych zabiegów, kilka tygodni. Ważnym elementem terapii jest jednak masaż, który pozwala równomiernie rozprowadzić zawarte w preparacie składniki. O techniki oraz czasookres wykonywania masażu należy zapytać lekarza wykonującego zabieg.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą JAKUBOWSKA ESTHETIC