Czyszczenie samochodów po zimie

Czyszczenie samochodów po zimie

Zima niestety nie jest przyjazna dla naszych aut. Dlatego też dobrze jest wiedzieć jak należy zadbać o auto z nadejściem wiosny, aby karoseria jak najmniej ucierpiała.
Przede wszystkim należy udać się na myjnię, jednak to może nie wystarczyć i w związku z tym należy wykonać o wiele więcej czynności. Jaką myjnie wybrać?Do dyspozycji są myjnie automatyczne, ręczne oraz samoobsługowe. Każda z nich charakteryzuje się innymi zaletami i wadami. Myjnia automatyczna jest najmniej czasochłonna, jednak wcale nie musi być bardzo dokładna. W większości przypadków im wyższa cena tym wyższa jakość obsługi ponieważ stosowane jest więcej środków czyszczących i pielęgnujących. Myjnia ręczna zwykle jest najdroższa jednak daje najlepsze efekty. Myjnia samoobsługowa zwykle jest rozwiązaniem pośrednim, jednak zwykle wyposażona jest w bardzo dobry sprzęt i wysokiej jakości środki czystości.
Felgi aluminiowe są jednym z istotnych elementów, o które trzeba zadbać po zimie. Są to  miejsca, które bardzo mocno są narażone na uszkodzenia. Trzeba pamiętać, jednak że środki do czyszczenia tych miejsc są zwykle bardzo agresywne i żrące. Dlatego też trzeba dokładnie przestrzegać zaleceń producentów tych środków.
Dobrze jest także trochę czasu poświęcić wnętrzu ponieważ zwykle po zimie jest zabrudzone oraz zawilgocone. Dużą uwagę należy poświęcić dywanikom ponieważ jest to doskonałe miejsce na rozwój wszelkiego rodzaju grzybów, pleśni i innych nieczystości.
Najważniejsze to wyczyścić auto bardzo dokładnie.

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*